Publikoi foto me foshnjën e vdekur/ Chrissy Teigen përshkruan dhimbjen që përjetoi pas humbjes së Jack

Modelja Chrissy Teigen ka përshkruar dhimbjen që përjetoi pas humbjes së foshnjës së saj në fillim të këtij muaji. Modelja publikoi disa foto nga shtrati i spitalit pas abortit të djalit por kjo gjë nuk u prit aspak mirë nga ndjekësit e saj në rrjete sociale të cëilët shpërthyen në kritika ndaj saj.

“Nuk mund ta shpreh sesa pak më intereson fakti që ju i urreni fotot.” – u shpreh ajo në një postim.

Modelja zbuloi se ata e kishin quajtur fëmijën Jack. Dhe në postimin në blog, ajo shkroi se u kërkoi mamasë dhe bashkëshortit të saj që ti bënin foto “sado e pakëndshme që ishte ngjarja”.

“Unë i shpjegova John, sepse ai ishte shumë hezitues, se unë kisha nevojë për ato foto. Ai u urrente këtë gjë. Nuk kishte kuptim për të në atë kohë. Por unë e dija që duhet ta ruaja këtë moment përgjithmonë, në të njëjtën mënyrë më duhej të kujtoja teksa e puthja dhe absolutisht e dija që kisha nevojë ta ndaja këtë histori.”

Ajo gjithashtu iu adresua drejtpërdrejt kritikave që mori në atë kohë për publikimin e fotove të momentit në Instagram.

“Unë e kam jetuar atë, kam zgjedhur ta bëj dhe më shumë se gjithçka, këto foto nuk janë për askënd tjetër përveç atyre njerëzve që e kanë përjetuar në ngjarje të tillë ose janë mjaft kuriozë të pyesin veten si është kjo ndjenjë. Këto fotografi janë vetëm për njerëzit që kanë nevojë për to. Mendimet e të tjerëve nuk kanë rëndësi për mua,”- përfundoi Chrissy Teigen.

Ata e monitoruan gjakderdhjen për ditë me radhë, duke shpresuar që gjërat të përmirësoheshin, por në fakt ndodhi e kundërta.

Gjakderdhja ime po bëhej gjithnjë e më e rëndë. Lëngu rreth Jack-ut po pakësohej – ai mezi ishte në gjendje të notonte përreth. Në një pikë, betohesha se kishte aq pak, sa mund të shtrihesha në shpinë dhe t’i ndieja krahët dhe këmbët e tij në barkun tim. Pas disa netëve në spital, mjeku më tha saktësisht atë që e dija që do të vinte – ishte koha për t’i thënë lamtumirë. Ai thjesht nuk do t’i mbijetonte kësaj sfide dhe nëse vazhdoja më gjatë, edhe unë nuk do të mbijetoja.”

 

View this post on Instagram

 

I didn’t know how to come back to real life so I wrote this piece for Medium with hopes that I can somehow move on but as soon as I posted it, tears flew out because it felt so….final. I don’t want to ever not remember jack. . . Thank you to everyone who has been so kind. Thank you to the incredible doctors who tried so hard to make our third life a reality. Thank you to my friends and family and our entire household for taking care of me through all the adult diaper changes, bed rest and random hugs. Thank you John for being my best friend and love of my life. A lot of people think of the woman in times like this but I will never forget that john also suffered through these past months, while doing everything he could to take care of me. I am surrounded, in a human therapy blanket of love. I am grateful and healing and feel so incredibly lucky to witness such love.

A post shared by chrissy teigen (@chrissyteigen) on

 

View this post on Instagram

 

We are shocked and in the kind of deep pain you only hear about, the kind of pain we’ve never felt before. We were never able to stop the bleeding and give our baby the fluids he needed, despite bags and bags of blood transfusions. It just wasn’t enough. . . We never decide on our babies’ names until the last possible moment after they’re born, just before we leave the hospital. But we, for some reason, had started to call this little guy in my belly Jack. So he will always be Jack to us. Jack worked so hard to be a part of our little family, and he will be, forever. . . To our Jack – I’m so sorry that the first few moments of your life were met with so many complications, that we couldn’t give you the home you needed to survive. We will always love you. . . Thank you to everyone who has been sending us positive energy, thoughts and prayers. We feel all of your love and truly appreciate you. . . We are so grateful for the life we have, for our wonderful babies Luna and Miles, for all the amazing things we’ve been able to experience. But everyday can’t be full of sunshine. On this darkest of days, we will grieve, we will cry our eyes out. But we will hug and love each other harder and get through it.

A post shared by chrissy teigen (@chrissyteigen) on

LEXO EDHE  Fejohet këngëtarja e famshme me origjinë shqiptare (Foto)