Parashikimi i motit për nesër

Dita e nesërme do të mbetet nën të njejta kushte atmosferike si sot. Në orët e mëngjesit do të kemi përsëri prezencë të mjegullës së dendur përgjatë luginave.

Gjatë ditës do të kemi mot me alternime kthjellimesh dhe vranësira deri mesatare. Reshje shiu të karakterit lokal në zonën jugperëndimore të vendit.

LEXO EDHE  Gjendet i pajetë një 55-vjeçar në Gjirokastër, ja dyshimet e para! Emri

Era nga Veriperëndimi 1-7m/sek, e cila përgjatë vijës bregdetare në orët e pasdites hera-herës do të fitojë shpejtësi deri në 12m/sek.

Temperaturat parashikohen:

zonat malore 5°C deri në 20°C
zoant e ulëta 7°C deri në 24°C
zonat bregdetare 11°C deri në 23°C