I prekur nga Covid-19, humb jetën prifti nga Pogradeci

At Todi Jovani është ndarë nga jeta në moshën 71-vjeçare nga Covid-19. Ai ishte infektuar prej disa ditësh dhe nuk ka arritur t’ia dalë.

Pavarësisht përpjekjeve të mjekëve ai ndërroi jetë mbrëmjen e të hënës.

LEXO EDHE  Raporti i KE: Shqipëria me vdekshmërinë më të lartë nga Covid-19 në Europë në 2020

Gjendja e tij kishte ardhur duke u përkeqësuar përgjatë ditëve të fundit.

Ai ishte një nga klerikët më të njohur të qytetit në Pogradec.