Roma, mbrojtësi rezulton me coronavirus në prag të ndeshjes me Milanin

Pas fitores 1-2 ndaj Young Boys në Zvicër, Roma është kthyer në Itali me njw lajm tw keq. Mbrojtësi Gianluca Mancini ka rezultuar pozitiv te testi për Covid-19.

Vetë mbrojtësi verdhekuq e njoftoi atë përmes profilit të tij ‘Instagram’: “Përshëndetje të gjithëve, u testova pozitivisht me Covid dhe për pasojë jam në karantinë.”

Për fat të mirë unë ndihem mirë dhe tashmë po numëroj ditët mbrapsht për kthimin tim në fushë. Shihemi së shpejti dhe Forza Roma!”

Ekipi i Fonsecas do të luajë ditën e hënë në “San Siro” ndaj Milanit në kampionat.