VIDEO/ Rama ”zgjohet” në selinë e PS: Mund të jesh në skuadrën që do fitojë 25 prillin

Kryeministri Edi Rama e ka nisur këtë ditë të dielë me një mesazh për të rinjtë që duan të bëhen pjesë e Partisë Socialiste.

Përmes një video të publikuar në rrjetin social, Rama shprehet se “në këto zgjedhje të rinjtë do të kenë më shumë forcë se më parë se mund të zgjedhin deputetin që duan si dhe mund të bëhen pjesë e skuadrës që do të fitojnë më 25 prill”.

LEXO EDHE  Covid 19 ‘hyn’ sërish në Burgun e Beratit, infektohen dy punonjës

Pak ditë më parë Kryeministri Edi Rama, njëherazi edhe kryetar i PS, ka publikuar platformën online, përmes të cilës anëtarësia do të japë vlerësimet për deputetët aktualë, por edhe do të propozojë emrat e rinj. Ky proces do të zgjasë 45 ditë. Rama i ka bërë thirrje të rinjve dhe të rejave që t´i bashkohen nismës dhe të japin idetë e tyre.