Serie A/ Java e 4-t drejt fundit, ja të gjitha rezultatet dhe klasifikimi

Gjatë kësaj fundjave janë luajtur 9-të takime të vlefshme për javën e 4-t të Serie A.

Skuadrat e mëdha zbritën në fushën e lojës ditën e shtunë, ku nuk munguan dhe surprizat. Kampionët në fuqi, Juventusi, u ndal në barazim 1-1 në transfertën e Crotones.

Gjithsesi vëmendja më e madhe ishte përqendruar në derbin mes Interit dhe Milanit. Kuqezinjtë dolën triumfues falë dopietës së Ibrahimovic, ndërsa për zikaltërit shënoi Lukaku. Milani vazhdon kështu ecurinë perfekte në kampionat me 4 fitore në po kaq ndeshje.

Një tjetër ndeshje e rëndësishme ishe ajo mes Napolit dhe Atalantës. Skuadra e drejtuar nga Gatusso e pati tepër të thjeshtë, teksa e mposhti skuadrën nga Bergamo 4-1.

LEXO EDHE  VIDEO/ Gazetaren e prekin nga të pasmet teksa ishte live në TV

Ndërkohë ditën e sotme, u luajtën edhe pesë takime të tjera teksa pati një festival golash. Roma triumfoi 5-2 kundër Benevento-s, ndërsa ra në sy edhe fitorja 3-4 e Sassuolos në transfertë kundër Bolognas.

Java e 4-t e Serie A, mbyllet nesër në mbrëmje me sfidën Verona-Genoa.

Rezultatet e Serie A, java 4

E Shtunë:

Napoli-Atalanta 4 – 1

Inter-AC Milan 1 – 2

Sampdoria-Lazio 3 – 0

Crotone-Juventus 1 – 1

E Diel:

Bologna-Sassuolo 3 – 4

Spezia-Fiorentina 2 – 2

Torino-Cagliari 2 – 3

Udinese Parma 3 – 2

AS Roma-Benevento 5 – 2