Ndeshjet miqësore/ Bylis mposht Turbinën, Pogradeci i bën “poker” Korabit

Bylisi dhe Pogradeci kanë triumfuar në miqësoret e zhvilluara ditën e sotme. Ballshiotët luajtën në Cërrik kundër Turbinës së Kategorisë së Parë dhe fituan me rezultatin minimal 0-1.

Skuadra e Dovedan shënoi me anë të mesfushorit Donald Mëllugja, i cili ka realizuar disa herë gjatë miqësoreve. Zakonisht e ka bërë këtë përmes penalltive.

Në Pogradec pati më shumë gola, teksa vendasit thyen Korabin me rezultatin 4-1. Xhuljan Reçi i dibranëve shënoi me goditje dënimi, ndërkohë që për liqenorët realizuan Jahaj, Tako, Balla dhe Liçkollari.