Ankth në klubin e Serie A, konfirmohen 3 të infektuar me Covid-19

Serie A është kampionati më i prekur nga coronavirusi teksa futbollistët e infektuar sa vijnë e shtohen.

Mëngjesin e sotëm, Torino njoftoi se ka diagnostikuar tre pozitivë brenda grupit; një lojtar dhe dy anëtarë të stafit:

“Klubi i Futbollit Torino njofton se si pjesë e testeve të zakonshme për zbulimin e Covid-19, u gjetën tre raste pozitive: një lojtar nga ekipi i parë dhe dy anëtarë të stafit. Anëtarët në fjalë, plotësisht asimptomatikë, tashmë janë në izolimi. Torino FC do të vazhdojë të ndjekë të gjithë procedurën e parashikuar nga protokollet shëndetësore”.

Emrat e tre personave në fjalë nuk janë bërë publik për arsye privatësie, por në ndeshjen e skuadrës kundër Cagliarit, mund të kuptojmë diçka më shumë.

Torino ka bërë një start të dobët të sezonit teksa I ka humbur të dyja ndeshjet e luajtura përkatësisht ndaj Fiorentinës dhe Atalantës.