E hënë, Shtator 21, 2020
Etiketimet Torino

Etiketim: Torino

Rodriguez pranë largimit nga Milani, pritet zyrtarizimi me Torinon

Ricardo Rodrigez do të jetë një lojtar i Torinos, teksa ka vendosur të largohet nga Milani. Mbrojtësi zviceran, i cili sezonin e kaluar ishte titullar...

Lazio nuk dorëzohet për titullin, fiton me përmbysje ndaj Torinos

Lazio ka mposhtur me rezultatin 2-1 Torinon në transfertë, në ndeshjen e vlefshme për javën e 29-të të Serie A. Belotti shënoi për vendasit që...

Torino-Lazio, publikohen formacionet zyrtare

Torino dhe Lazio përballen ndaj njëra-tjetrës në orën 19:30, sfidë kjo e vlefshme për javën e 29-të të Serie A. Një sfidë mjaft e rëndësishme...

Video/ Arthur Melo mbërrin në Torino, sot kryhen vizitat mjekësore

Juventusi dhe Barcelona kanë gjetur marrëveshjen për shkëmbimin e mesfushorëve Arthur Melo dhe Miralem Pjanic. 23-vjeçari brazilian nuk donte të largohej nga Camp Nou, por...

Cristiano Ronaldo kthehet në Torino, shoqërohet nga forcat e sigurisë

Cristiano Ronaldo është rikthyer në Itali mbrëmjen e djeshme. Fillimisht portugezi ka fluturuar nga Maderia në Madrid, më pas është drejtuar drejt Torinos. 35-vjeçari, prej...

Mbarojnë “pushimet” e Ronaldos, portugezi gati për tu rikthyer në Torino

Ylli i Juventus, Cristiano Ronaldo, është më në fund i gatshëm që të kthehet në Torino. Cristiano Ronaldo ka qenë mbrëmë në qendër të vëmendjes,...

Seria A/ Napoli vazhdon ringritjen, suksesi i radhës vjen ndaj Torinos

Skuadra e Napolit ka marrë fitoren e radhës në Serie A, duke mposhtur Torinon me rezultatin 2:1. Golin e parë në këtë takim e shënoi...

Milani bind ndaj Torinos, Ibra shpërdoron shumë

Milani ka fituar me rezultatin 1-0 ndaj Torinos në "San Siro". Një ndeshje e vështirë në dukje, por nuk ka qenë ashtu për skuadrën...

Torino shkarkon Mazzarrin, emërohet menjëherë zëvendësuesi

Torino ka shkarkuar trajnerin Walter Mazzarri dhe ka emëruar si zëvendësues të tij Moreno Longo. Vendimi për të shkarkuar Mazzarrin, erdhi pas një serie rezultatesh...

Katër destinacionet e mundshme të Mandzukic

Mario Mandzukic ka humbur nga “radarët” e Juventusit, pasi prej kohësh ai nuk shihet në Torino. Një situatë tepër e çuditshme duke pasur parasysh se...

Inter “shtyp” Torinon, ndjek Juventusin nga afër

Pas fitores së Juventusit me përmbysje ndaj Atalantës 1-3, Interi u kundërpërgjigj, ku fituan me rezultatin e thellë 0-3. Sfida nisi më e mirë për...

Arrestohet 25-vjeçari shqiptar, sapo zbriti në aeroportin e Torinos/ Ishte nisur...

Një 25-vjeçar shqiptar u arrestua në aeroportin e Torinos, sapo zbriti nga avioni, i nisur nga Tirana. 25-vjeçari, emri i të cilit nuk bëhet...

VIDEO + FOTO/ Protesta të dhunshme në Torino

Një protestë e dhunshme është zhvilluar në Torino, Itali. Shkak është bërë dëbimi i një azilanti të punësuar prej vitesh. Marshimi i protestës së...
WhatsApp DENONCO