Gjykata sportive i dha Juventusit fitoren në tavolinë, Napoli premton “luftë” të vërtetë

Menjëherë pas vendimit të Gjykatës Sportive, që i dha Juventusit fitoren 3-0 në tavolinë dhe ponalizoi me -1 pikë Napolin, ky i fundit bëri të ditur se do të apelojë.

Por një ditë më pas, dozat e kundërshtimit nga ana e klubit napolitan janë shtuar nga presidenti De Laurentis.

Ai ka premtuar një “luftë” të vërtetë, duke paralajmëruar se do t’I drejtohet Gjykatës së Arbitrazhit në Lozanë, nëse nuk gjen mbështetje në asnjë shkallë të drejtësisë sportive në Itali. Kjo do të thotë se me shumë mundësi, kjo çështje mund të zgjatet deri në fund të sezonit.

LEXO EDHE  Matvei Petrov nuk ia doli të kualifikohet, ja tre skenarët që mund ta çojnë Shqipërinë në finale