Vrasja e Ramazanit në Elbasan, Nuredin Dumani dyshohet autori kryesor

Nuredin Dumani dhe Klevis Kapllanaj dyshohen si personat që mund të kenë vrarë Emiljano Ramazanin në Elbasan.

Prokuroria ka administruar prova që lidhin Nuredin Dumanin, të shpallur në kërkim edhe për vrasjen e Bujar Çelës në Elbasan.

Dyshimet lidhen me faktin se personat që vranë Emiljano Ramzanin, kanë ngjashmëri me Klevis Kapllanin dhe Nuredin Dumanin.

LEXO EDHE  Gazment Bardhi në Gramsh: Në 25 prill votojmë ndryshimin dhe modelin i ri politik

Emiljano Ramzani u vra më 20 korrik. Ndërkohë më 15 Shtator u ekzekutua Klevis Kapllani në Rrogozhinë.

Duket si një serial vrasjes që kanë ndodhur në këtë qytet, që lidhen me konfliktet që ka Talo Çela dhe Nuredin Dumanin.


Emiljano Ramazani u vra më 20 korrik


Klevis Kapllani u vra më 15 shtator në Rrogozhinë