Spanja regjistron mbi 800 mijë të infektuar me koronavirus në total

Spanja vazhdon të jetë ndër shtetet që kanë numër relativisht të lartë të personave të infektuar me koronavirus.

Në Spanjë, janë regjistruar si të infektuar me Covid-19, 852 838 njerëz.

Ndërsa, në orët e fundit janë infektuar me koronavirus në shtetin spanjoll, 2099 persona.

Numri i të vdekurve në orët e fundit për shkak të Covid-19 është 46.

LEXO EDHE  Koronavirusi në Itali/ 99 humbje jete dhe mbi 15 mijë të infektuar në 24 orët e fundit në Itali

Kurse, kanë ndërruar jetë nga koronavirusi në Spanjë deri më tani 32 225 individë që prej fillimit të pandemisë.

Ndërkohë, në të gjithë botën janë infektuar me Covid-19, deri tani, mbi 35 milionë persona.

Kurse, kanë ndërruar jetë nga virusi deri tani 1 044 408 njerëz.