Vrasja e Hajdarit/ Berisha: Autorët e morën dënimin, porositësi është shteti

Ish-Kryeministri Sali Berisha tha mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion” se Azem Hajdari duhej të ruhej nga shteti.

“Shteti po të donte i arrestonte vrasësit e Azem Hajdarit. Shteti ishte Jonuz Hyka dhe Gani Malushi, që e paguan me jetën e tyre, vetëm se guxuan të thonë barbaritë e Haklajve në Tropojë”, tha Berisha.

I pyetur për rihapjen e gjyqit për Azem Hajdarin, Berisha tha se “e kam dhënë dëshminë time dhe nuk kam çfarë të them më në gjykatë. Kjo si çështje është ezauruar plotësisht, vrasësit kanë marrë dënimet e tyre, nuk di të them se ka pasur persona të tjerë të përfshirë. Është njv çështje e gjykuar në të gjitha shkallët e gjyqësorit, përfshi edhe Gjykatën Kushtetuese. Shteti e porositi vrasjen”.

LEXO EDHE  Vrasja horror në Korçë, Gjykata liron të dyshuarin pas 8 muajsh burg