Tronditet Seria A/ 14 lojtarë dhe anëtarë të stafit të Genoa-s pozitivë me COVID-19

Seria A është tronditur nga lajmi më i fundit se 14 lojtarë dhe anëtarë të klubit të Xhenovas janë pozitivë me COVID-19.

Prej dy ditësh tek Genoa po shfaqen raste pozitive, fillimisht me portierin Perin dhe Schone. Por mediat italiane flasin për 8-10 lojtarë dhe disa anëtarë të stafit.

Dhe pikërisht infektimi i gjithë këtyre vjen një ditë pas transfertës në Napoli, aty ku xhenovezët humbën thellë 6-0.

LEXO EDHE  Champions/ Real Madrid shmang humbjen ndaj Monchegladbach, Joao Felix i kthen buzëqeshjen Simeones

Por ndëkohë testimet vijojnë tek Xhenova teksa me gjithë këto humbje nuk dihet si do të vijojë fati i ekipit italian apo dhe rrjedha e Serisë A, që në tetor kishte në plan të rikthente tifozët në stadiume.