FORMACIONET/ Supersfida Roma-Juventus, Kumbulla debuton me kryeqytetasit

Roma-Juventus janë gati të zbresin në fushë. Fonseca dhe Pirlo kanë zgjedhur formacionet.

Marash Kumbulla sonte do të debutojë me skuadrën kryeqytetase, ndërkohë që te bardhezinjtë është në stol Giacomo Vrioni, edhe ky pjesë e Shqipërisë.

Bardhezinjtë kanë përfshirë direkt në formacion prurjen e fundit, Alvaro Morata, i cili do të luajë në sulm krah Cristiano Ronaldo. Dybala është rikuperuar, por e nis nga stoli.

Roma (3-4-2-1): Mirante; Mancini, Ibanez, Kumbulla; Santon, Pellegrini, Veretout, Spinazzola; Pedro, Mkhitaryan; Dzeko. Trajner.: Fonseca.

Juventus (4-4-2): Szczesny; Danilo, Bonucci, Chiellini, Cuadrado; Kulusevski, Rabiot, Mckennie, Ramsey; Morata, Ronaldo. Trajner: Pirlo.