Detajet/ I “çmendur” nga xhelozia, shqiptari tenton të mbysë gruan me tel elektrik

Me arsyetimin që ajo të merrte një dokument pune, ai ftoi ish-gruan e tij, nga e cila po ndahej, në shtëpinë e tij.

Pastaj ai mori një tel elektrik dhe u përpoq ta mbyste atë. Ngjarja ndodhi në një shtëpi në Valpolcevera.

Autori, sipas mediave italiane, ishte një shqiptar 47-vjeçar, i fiksuar dhe xheloz pas gruas së tij, deri në atë pikë sa ajo vendosi t’i jepte duart.

Për fat të mirë, pak para se të ndodhte tragjedia, gruaja arriti ta qetësonte 47-vjeçarin duke e bindur atë që ta dërgonte në spital me ambulancë, pasi do thoshte se ishte sulmuar nga një i huaj.

LEXO EDHE  7 mësues pozitivë me Covid, mbyllet shkolla në Korçë

Duke arritur në Villa Scassi, pavarësisht nga prania e burrit, ajo arriti t’i bënte mjekët të kuptonin se ai ishte agresori. Ata thirrën policinë dhe burri u arrestua për vrasje të mbetur në tentativë.