Berisha: Rama nuk do kandidojë në Durrës nga frika e Bashës, Koka dhe Dokle nuk ja morën përsipër fushatën

Ish-kryeminsitri Sali Berisha ka komentuar në ‘Zonë e Lirë’ situatn aktuale politike në Shqipëri dhe zgjedhjet e ardhshme të 25 prillit.

Berisha deklaroi se Rama u tërhoq nga Durrësi sapo mori vesh që aty do të shkonte Lulzim Basha. Sipas ish-kreut të qeverisë kryeminsitri Edi rama ka kërkuar garanci nga lefter Koka dhe Indrit Dokle në Durrës, por ata nuk ja kanë dhënë sepse e dinë që në durrës ëhstë i humbur po kandidoi përballë Bashës.

Edi Rama po bën ato qe bën udhëheqësi i Taxhikistanit, Moduro i venezuelës që ndryshon kushtetutën për të qendruar në pushtet. Nuk po e bën me zgjetje mandati, por me grabitje, po përpiqet të grabisë mandate me kushtetutë. Një variant ëhstë se partia e parë e fiton deputetin me 2500 vota, partia e dytë me 10 mijë vota. Kjo do të thotë se këto janë zgjedhje antikushtetuese. Në të gjitha pollet Edi Rama del i fundosur. Rama iku nga Durrësi se mori vesh që do të shkonte Basha. Bëri një takim me Lefter Kokën dhe Indrit Doklen dhe nuk ja morën përsipër, dhe i thaën je i pashpresë, Thashethemet thonë se ata i thanë nëse këtu vjen Lulzim Basha nuk ta marrim përsipër’, tha Berisha.