Pas Andreas Manos dhe anëtarëve të PD, dorëhiqen dhe 51 përfaqësues të tjerë të PD në Korçë

51 kryetarë, sekretarë, koordinatorë dhe përfaqësues të Lidhjes Demokratike të Gruas të Partisë Demokratike në Korçë kanë dhënë dorëheqje.

Në argumentimin e vendimit të tyre, ata akuzojnë Bashën se po kthen PD-në në parti klienteliste.

Kujtojmë se më 27 korrik sekretari i Degës së Partisë Demokratike në Korçë dhe 13 anëtarë të Kryesisë dhe Këshillit Kombëtar dhanë dorëheqjen nga të gjitha funksionet që mbajnë në partinë opozitare më të madhe në vend.

LEXO EDHE  Vrasja e efektivit të Policisë, Çuçi: Lufta me krimin është e vazhdueshme