I shpallur në kërkim 9 herë, arrestohet Petrit Lazeri

Policia arrestoi sot në Shijak shtetasin Petrit Lazeri, i shpallur në kërkim nëntë herë. Gjatë kontrollit policia e Shijakut i ka gjetur atij disa makina të vjedhura dhe lëndë narkotike.

Lazeri rezulton i shpallur në kërkim për vjedhje automjetesh, prodhim dhe shitje të lëndëve narkotike.

LEXO EDHE  IKMT paraljmëron prishjen e 10 ndërtesave ditën e martë në Tiranë! Ja zona

Ai ishte kthyer në makth për qytetarët e Durrësit, Shijakut, ndërsa aktivitetin e tij e kishte shtrirë në qytete si Lushnja, Kavaja dhe Fieri.

Vijon puna për zbardhjen dhe dokumentin e ngjarjeve ku është përfshirë Lazeri, si dhe kapjen e bashkëpunëtorëve të tij.