Arturo Vidal, zyrtarisht lojtar i Interit

Arturo Vidal është zyrtarisht lojtar i Interit. Njoftimi  u dha nga klubi zikaltër nëpërmjet kanaleve zyrtare.

Vidal nënshkroi një kontratë dyvjeçare për 12 milionë euro në total. Ai tashmë është takuar me trajnerin Antonio Conte dhe shokët e tij të rinj të skuadrës.

Të hënën, pas ekzaminimeve mjekësore lojtari u zhvendos në Appiano Gentile.

Njoftimi i Interit:

“Nga sot, Vidal do të jetë në vijën e parë, me fanellën zikaltër dhe me të njëjtët objektiva, si gjithmonë: të luftojë, japë maksimumin dhe fitojë. Ai bëhet kiliani i gjashtë në historinë e Interit. I pari ishte Ivan Zamorano, një tjetër luftëtar i lindur. Pas tij David Pizarro, Luis Jimenez, Gary Medel dhe Alexis Sanchez. Vidal nuk tërhiqet: ai ka mbërritur, është në Milano, është i Interit. Mirë se vjen, Arturo!”.