Barcelona nuk dorëzohet për Lautaron, ofertë e re për Inter

Barcelona nuk ka ndërmend të heqë dorë nga Lautaro Martinez dhe kjo edhe për të kënaqur Leo Messin.

Sipas të përditshmes spanjolle “Sport”, agjentët e Martinez do të zbarkojnë në Milano në ditët në vijim me synimin e qartë, të zhbllokojnë transferimin e “demit” në katalunjë.

Barcelona ka gati një ofertë të re për Inter, e cila në baza ekonomike nuk ndryshon shumë: 65 milion euro kesh plus një lojtarë. Në këtë ofertë të re e vetmja gjë që ndryshon është lëvizja e Barcelonës: Vidal mund të transferohet me parametra zero në Milano.

LEXO EDHE  Bonucci flet pas humbjes ndaj Barcelonës: Na munguan lojtarë të rëndësishëm, lodhja ka filluar të ndihet!

Kiliani është një objektiv i qartë i Contes, lojtari ka gjetur akordin total me drejtuesit zikaltër ndërsa pritet të firmos zyrtarisht në ditët në vijim pas lejes së dhënë nga klubi blaugrana.