VIDEO/ Grabitja e të moshuarve në Fier, zbardhen detaje të reja

Nga ngjarja e rëndë e shënuar në Fier ku ndodhi një grabitje e një çifti te moshuarish nga një 37 vjeçar, kanë dale ne dritë detaje të reja të asj çfarë ndodhi.

Sipas të zonjës së shtëpisë Athina Prifti ata e kanë njohur grabitësin pasi e kanë para nga xhami.

Sipas saj burri Vangjeli e pa nga xhami e njohu, ndërkohë që ai hyri me forcë dukë shqyer derën, shkruan Syri,net.

Burri, shpjegon gruaja, z’bëri zë dhe ja dha lekët.

Çifti i të moshurave kishin edhe nje dyqan të vogël.

“Na bëri djali nje dyqan të nxirnim diçka”, shpjegon gruaja.

LEXO EDHE  Protesta e çamëve, grushta mes qytetarëve dhe policisë/ Humb ndjenjat 1 person

70 vjeçari Vangjel Prifti, i cili ishte me bashkëshorten foli para kamerave duke thënë: “Ngjarja ndodhi në 11 të natës. Theu xhamin dhe hapi derën me sëpatë. Ishte tmerr për ne. Ishte pa maskë. Ne ishim në gjumë. Ishte krim dhe tmerr për ne”

Ndërsa bashkëshortja Athina Prifti u shpreh: “Ne po rrinim tek kuzhina dhe ikëm të flemë. Ai luajti derën me forcë dhe hyrin brenda. Autorin e njoh, e kanë shtëpinë afër nesh. Policia e arrestoi në një shtëpi këtu pranë. Autori na kërcënoi dhe na grabiti lekët që do të blinim dru për dimër”.