FOTO/ Me timon e tepsi, ironia e Kapexhiut për Ramën

Mjeshtri Bujar Kapexhiu ka ironizuar me një karikaturë kryeministrin Edi Rama dhe Rilindjen, të cilët duket se po shqetësohen për fatin e tyre pas zgjedhjeve.

Në punimin e publikuar nga mjeshtri Kapexhiu dallohet Rama me një timon, që duket se i ka mbetur në dorë, ndërsa është i ulur mbi një tepsi, që simbolizon pushtetin.

LEXO EDHE  Ballkani drejt pasigurisë pa Merkelin?

Kujtojmë se në mandatin e dytë, Rama iu drejtua shqiptarëve duke i kërkuar timonin e qeverisjes pa mbajtur në prehër aleatë, sikundër shprehej në atë kohë.