Shtyhet me dy ditë takimi Kosovë-Serbi në ‘Shtëpinë e Bardhë’

Është shtyrë për dy ditë takimi mes zyrtarëve të Kosovës dhe të Serbisë, në Shtëpinë e Bardhë në Uashington.

Nuk dihen ende zyrtarisht arsyet e takimit në Amerikë mes palëve. Ky takim ishte parashikuar të mbahet më datë 2 shtator në Shtëpinë e Bardhë.

LEXO EDHE  Paralajmërimi i Goxhajt: Ata që deshën të vaksinojnë fëmijët me detyrim do të tremben në protestën e radhës

Ndërsa, me këtë shtyrje date, takimi pritet të mbahet më datë 4 shtator në Uashington. Bisedimet dy palëshe janë fokusuar për momentin tek aspekti ekonomik.