Situata në Kakavijë/ Paloka për Ramën: Nga lluksi i Dhërmiut, i sheh shqiptaret në TV e mërmërit: ”Tope, tope o …”

Nënkryetari i PD-së, Edi Paloka ka reaguar lidhur me situatën e rënduar në Kakavijë, ku prej tre ditësh, qytetarët presin në radhë të gjata për të kaluar në Greqi.

Në një postim në FB, ai sjell në vëmendje situatën dhe faktin se kryeministri Edi Rama vijon relaksin me pushimet në jug të vendit.

Në një postim në FB, shoqëruar me një videmontazh, Paloka shkruan:

LEXO EDHE  "Mësuesit po trajtohen si skllevër", PD: Po shtohen analfabetët funksionalë

Ka tre dite qe te moshuar, femije dhe prinder po sfiliten ne kufi! 20 km ka arritur radha ne kete vape! Por kryeministri Rama, ministri i jashtem Rama, dhe kryetari i OSBE-se Rama, nuk e ben qejfin qeder! Nga lluksi i shfrenuar ne rezidencat e Dhermiut, i sheh shqiptaret ne tv e mermerit: ”Tope, tope o …”