VIDEO/ Tabaku publikon shifrat: Rama, 22 km rrugë në 7 vjet

Ish-deputetja demokrate, Jorida Tabaku, përmes një postimi në rrjetet sociale, akuzon Kryeministrin Edi Rama se gënjeu shqiptarët lidhur me rrugët.

Referuar deklarimeve të Ramës, Tabaku shkruan se në fillim ai i tha se rruga nuk është zhvillim, pastaj, se nuk kishte rrugë të ndërtuara dhe në fund të rrugës së tij u thotë shqiptarëve se po ndërton rrugë.

LEXO EDHE  RENEA ekzekutoi 71-vjeçarin, ish-ministri i Brendshëm: E turpshme, neveri për pushtetin

“Cilët rrugë? Ato të nisura përpara vitit 2013 atëherë kur i sulmonte. Bilanci i tij: vetëm 22 km rrugë në 7 vite!”, shkruan Tabaku, duke publikuar videon e mëposhtme.