Talenti i Leverkusen drejt Chelsea, marrëveshja për 5 sezone

21-vjeçari Kai Havertz ka arritur një marrëveshje me ekipin e Chelsea, për një kontratë 5-vjeçare. Havertz cilësohet si një nga talentet më premtues në Europë.

Frank Lampard e kishte në listën e transferimeve pas nënshkrimit me Timo Werner dhe Hakim Ziyech. Sipas “RMC Sport” akordi me futbollistin dhe klubin londinez është finalizuar me një kontratë 5-vjeçare, por tashmë duhet të bindet edhe Leverkusen.

LEXO EDHE  U largua nga Kukësi, në Kosovë zbulojnë të ardhmen e Enis Gavazaj-t

Kërkesa e “Aspirinave” është e lart, 100 milionë euro, një shifër e cila në këtë kohë pandemie është e vështirë për t’u mbuluar. Haverz shënoi 17 gola këtë sezon, duke ndihmuar Leverkusenin që të arrijë në çerekfinalet e Europa League, ku do të sfidojë Interin.