Champions/ Mbyllet raundi i 1/16-ve, zbuloni çiftet çerekfinaliste

Raundi i 1/16-ve të Ligës së Kampioneve ka përfunduar me dy sfidat e mbrëmjes së sotme teksa Barcelona dhe Bayern Munich janë skuadrat e fundit që kanë prerë biletën për në çerekfinale.

Championsi tashmë do të zhvendoset në Lisbonë tashmë, kryeqytetin e Portugalisë për të luajtur fazat e tjera.

Barcelona dhe Bayern Munchen do të ndeshen mes tyre për një biletë në katër më të mirat e Evropës. Manchester City-Lyon është dueli tjetër, fituesi i të cilit do të sfidojë në gjysmëfinale atë që triumfon në Barcelona-Bayern Munchen.

LEXO EDHE  "Me ty u linda, me ty u rrita", Muça emocionon tifozët bardheblu

Në sfidat e tjera bie në sy përballja PSG-Atalanta dhe Atletico Madrid-Leipzig. Fituesit e këtyre dy çifteve do të përballen mes tyre në gjysmëfinale.