Parashikimi i motit/ Ja çfarë ndodh me kohën ditën e diel, 9 Gusht 2020

Përmirësim i lehtë pritet të vijë gjatë ditës së Diel me më tepër orë me kthjellime por edhe alternime vranësirash.

Në relievet kodrinore-malore këto vranësira në orët e nxehta të ditës do të shoqërohen me reshje shiu afatshkurtër në formën e shtrëngatave dhe stuhive.

LEXO EDHE  Hetimet gjermane: Artan Shkëmbi i OFL i nisi mesazh të koduar trafikantit nga godina e Policisë së Shtetit

Por, sa i përket vijës bregdetare ndryshe nga dita e shtunë  parashikohet që të ketë më tepër orë me diell për ata që tashmë ndodhen me pushime.