Barcelona 3-1 Napoli, notat e futbollistëve

Barcelona ka mposhtur Napolin me rezultat 3-1 për të kaluar në çerekfinale të Ligës së Kampionëve.Si gjithmonë edhe në këtë mbrëmje Lionel Messi ishte në një tjetër nivel, pasi shënoi golin e dytë, iu anulua një gol tjetër dhe fitoi një penallti.

Kapiteni i vendasve u vlerësua më së shumti duke marrë notën 9.0. E paraqitje të mirë në këtë sfidë patën edhe mbrojtësit e katalunasve si Nelson Semedo, Clement Lenglet, apo edhe dyshja spanjolle Gerard Pique e Jordi Alba.

LEXO EDHE  Bundesliga/ Dortmund "bie" në javën e dytë, ja të gjitha rezultatet e ndeshjeve të orës 15:30

Tek Napoli lojtari me notën më të lartë ishte Lorenzo Insigne, ndërsa notat më të ulëta shkuan për Zielinski, Koulibaly e portieri Ospina.

Vlen të theksohet se Barcelona në ndeshjen e ardhshme në çerekfinale luan përballë Bayern Munich./ Insporti