Raporti/ Karantina ndryshoi sjelljet e bebeve të sapolindura

Karantina ka ndikuar në zhvillimin dhe sjelljen e foshnjave, ka treguar një studim.

Raporti i shkruar nga tre grupe të edukimit të fëmijëve zbuloi se disa prindër të rinj ndihen ‘të braktisur’ nga mungesa e kujdesit të gjendshëm në karantinë.

LEXO EDHE  VIDEO/ Arratisje spektakolare nga salla e gjyqit, pamjet që po bëjnë xhiron e botës

Të tjerë u shprehën se fëmijët e tyre qanin më shpesh dhe kërkonin më shumë vëmendje.

Më shumë se 200,000 foshnja kanë lindur në karantinë në Britani dhe shumë prej tyre kanë shfaqur sjellje të pakëndshme apo të irrituara.