‘U zunë dhe më pas …’/ Dalin detaje të reja nga vrasja në Gjirokastër, identifikohet autori

Të tjera detaje janë zbuluar ngjarja e rëndë pasditen e sotme në Gjirokastër, ku një person u gjet i pajetë nga policia në kamionçinën e tij.

Gëzim Saraçi, i cili bënte përherë rrugën Polican-Suhë me kamionçinën e tij për të transportuar dru ose mallra të tjera, humbi jetën në rrethana të dyshimta.

57-vjeçari u gjet nga policia i vdekur brenda automjetit, ndërkohë që policia raporton se autori i vrasjes ka qenë bashkë me të duke udhëtuar.

LEXO EDHE  Tre skenarët e RENEA-s kundër 71-vjeçarit/ Ndërpritet energjia, çfarë po ndodh në lagjen 11 nëntori në Elbasan

Sipas uniformave blu, kanë filluar të grinden pas një konflikti të çastit, gjë që ka shtyrë autorit, tashmë të identifikuar, ta qëllojë me mjete të forta.

Policia ka shkuar menjëherë në vengjarje për zbardhjen e plotë të situatës si dhe kapjen e autorit.