Maliqi-Ramës: Fundin do e kesh shumë më ndryshe nga ajo që ëndërron

Deputeti Lefter Maliqi ka reaguar ashpër ndaj Kryeministrit Edi Rama, për të cilin thotë se mendja i punon vetëm për të liga. Maliqi shkruan në rrjetet sociale se Rama kërcënon dhe shantayhon gjithkënd që i del kundra, ndërsa sjell në vëmendje rastet kur ai ka goditur edhe mediat e gazetarët.

Maliqi gjithashtu kërkon nga SPAK të hetojë oligarkët e lidhur me Ramën, që kanë resorte, ndërtime gjigande dhe biznese.

“Ditëzi, fundin e ke shumë më ndryshe seç e imagjinon”, shkruan Maliqi.

Postimi nga Lefter Maliqi

Uji fle hasmi s’fle…S’thone kot i mbyturi te mbyt.Ramzi dhe kur je ne zi nuk heq dore nga marrezitë. Ditezi po pa mbushur 40-tat per gjënë me te shtrenjte qe ka cdo njeri nenen, ti hidhesh e kridhesh ne zullume? Eh ta mendosh dita e trete eshte dita kur shpirti i cdo te vdekuri eshte ne perballje me engjej e demonè se nga do vejé ne Parajse a ne Ferr.

Ngushellime per nenen, por a ke ndonje cep zemre qe te lengon? A mendja veç pèr tè liga tè punon? Si mor demon si; ne menyre te pabese urdheron SPAK-un tend te mbyll fjalen e lire,bizneset e Ylli Ndroqit? Prisje vjeshten o ditezi te kaloje 40-tat dhe vazhdoje me hakmarrjet,padrejtesite,seleksionimet.E di cdo shqiptar qe kush del kundra teje dhe Rilindjes se krimit ti i gjobit,i kercenon,i shantazhon,i dhunon etj,siç bere me zerin kunder te Agon Channel qe i detyrohesh mbi 110 milion euro me taksat e shqiptareve,sic shantazhove Çilin, Lubonjen,godite Lelën ,i mbylle emisionet Krastes e Rakipit,e plot gazetar e analiste qe per ty ditezi jane kazanë.

LEXO EDHE  “Marrëveshja e Ramës me Gjykatën e Strasburgut”, Basha: Ndërhyrje politike, do ta shfuqizojmë ligjin

Mekatet e tua nuk kane fund.Spaku yt pse nuk heton resortet,bizneset,ndertimet gjigante te Oligarkeve te tu ,se dihet miliardat tuaja ,te qeveritareve tuaj as i afrohen ata jo me ti hetojne. Nuk doja te beja politik kete muaj por kur te drejton i keqi vendin e merr dreqi,kur diteziu nuk njeh as zi as qetesi,kur ne pandemi shkaterron Teatrin kombetar dhe gjobit ,kercenon e shantazhon cdo kundershtar nuk rrija dot ne heshtje.Ditezi fundin e ke ndryshe nga ç’ënderron…👎