Edukatorja rezulton me Covid-19, mbyllet çerdhja në Tiranë

Një edukatore ka rezltuar pozitiv ndaj Covid-19, ndërsa kjo është shoqëruar me mbylljen e çerdhes 42 në Tiranë.

Gjithashtu një punonjës i jashtëm në këtë çerdhe ka rezultuar i prekur nga koronavirusi.

Pjesës tjetër të stafit i janë marrë tamponët dhe pritet përgjigjia e analizave.

LEXO EDHE  Tirana në ‘terr’/ Ja zonat që nuk do të kenë energji elektrike gjatë natës

Ndërsa ambientet e çerdhes do të qëndrojnë mbyllur, deri në njoftim të dytë.