Vllaznia-Besëlidhja, publikohen formacionet zyrtare

Vllaznia dhe Besëlidhja përballen mes tyre duke filluar nga ora 19:00. Nga kjo ndeshje përcaktohet skuadra e 10-të që do të garojë sezonin e ardhshëm në Kategorinë Superiore.

Trajneri Hysen Dedja i ka besuar lojtarëve me përvojë dhe nuk tolerohet rezultat tjetër veç fitores.

Nga ana tjetër Plori ka menduar të rreshtojë një skuadër me tre në qendër të mbrojtjes dhe me një mesfushë të ngjeshur. Sigurisht anësorët do të kenë detyra edhe detyra mbrojtëse, pasi Vllaznia pritet të jetë skuadra më kërkuese.

LEXO EDHE  Dygolësh i Alarios, Leverkuseni mposht Augsburgun dhe ngjitet në vendin e katërt

Vllaznia: Efremov, Gurishta, Malota, Adili, Shtubina, Lika, Krymi, Kruja, H.Marku,,Sidorenco, Junior. Trajner: Hysen Dedja

Besëlidhja: Vukasinovic, Fetaj, Dibra, Moçi, Rustemaj, Hepaj, Cokic,Bushi, Përgjoni, Hoxha, Djordjevic. Trajner: Elvis Plori