Kategoria Superiore, Vllaznia dhe Besëlidhja luajnë finalen për elitën

Vetëm dy vjet pas rënies nga kategoria, Vllaznia përballet sërish me rrezikun e largimit nga elita e futbollit shqiptar.

Kuqeblutë e mbyllën sezonin në vendin e tetë në renditje dhe do të luajnë në “play out” me Besëlidhjen. Ekipi nga Lezha fitoi duelin e vendeve të dyta me Pogradecin dhe do të synojë të bëjë një tjetër surprizë, pas asaj në Kupë, ku eliminoi Partizanin.

LEXO EDHE  Liga e Konferencës/ Nuk ndalet Baseli, shënon edhe Edon Zhegrova

Megjithatë, te Vllaznia besojnë se do t’ia dalin të shpëtojnë sezonin në finalen që luhet në “Loro Boriçi”. Ndeshja luhet nesër në orën 19:00.