Edi Martini “karikon” Teutën: Skuadra ime meriton ta çojë Kupën në Durrës

Teuta luan nesër kundër Tiranës në ndeshjen e vlefshme për finalen e Kupës së Shqipërisë.

Përpara kësaj sfide, trajneri i ekipit durrsak, Edi Martini, ka dalë para mediave dhe ka folur për këtë përballje të rëndësishme që skuadra e tij ka në program.

 “Jemi të përqëndruar te kjo ndeshje më shumë se  kurrë. Stërvitemi çdo ditë dhe mendom për atë kupë, i kemi bërë hyzmetin kampionatit dhe Kupës. Djemtë janë të kariakuar maksimalisht. Duhet të jetë një ndeshje e fortë dhe e bukur. S’duhet të gabojmë. Ishalla e fitojmë dhe të kemi fatin me vete”.

“Ne me ekipin kemi gjatë që mendojmë. Edhe unë bashkë me ta bisedojmë për mënyrën se si do ta interpreteojmë këtë ndeshje. Kam besim të madh se do ta fitojmë. Këta djem kanë sakrifikuar shumë për këtë kupë, nga pandemia, kampionati i gjatë, një herë në 3 ditë ndeshje. E meritojnë këta djem ta dërgojnë këtë kupë në qytet”, mbylli Martini.

LEXO EDHE  ‘Topi i Artë’/ Leva merr çmimin ‘Sulmuesi i vitit’