Babai punonjës në polici, motra në Gjykatë. Si u nxor në pritë 23-vjeçari në Elbasan

23-vjeçari Regis Runaj, u gjet i vdekur dy ditë më parë pranë varrezave të qytetit të Elbasanit. Burime për Faxweb.al tregojnë se ishte një telefonatë që e nxori nga shtëpia e tij në lagjen “Shënkoll” dhe nuk u kthye më. Babai i tij ka qenë shofer në pòlici, ndërsa motra punon në gjykatë.

Runaj ishte dhe mik i Emiljano Ramazanit, i cili po ashtu e ekzekutua 10 ditë më parë në këtë qytet në mes të ditës. Për këtë ngjarje policia ka arrèstùar 2 persona babë e bir, të familjes Manhasa.

LEXO EDHE  Berisha: Kriza energjitike e shpikur nga Rama për të mbuluar korrupsionin, ja si i vodhën paratë tuaja

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në orët e vona të mbrëmjes së të mërkurës në qytetin e Elbasanit, i cili nuk po gjen qetësi nga përplasjet mes bandave dhe grupeve krímínále në kônflíkt me njëri-tjetrin.

Policia u mjaftua me njoftimin rutinë ndërsa ende nuk ka asnjë të dhënë për motivin apo autorët e kësaj ngjarjeje e cila mesa duket nuk do të mbyllet me kaq.