Hajnaj u emërua në krye të BKH, reagon ONM

Drejtoresha e Përgjithshme për Politikat e Fqinjësisë Evropiane dhe Bisedimet për Zgjerimin në Komisionin Evropian, Genoveva Ruiz Calavera, ka reaguar pas emërimit të Aida Hajnajt në krye të Byrosë Kombëtare të Hetimit.

Në një postim në Twitter, Calavera, e cila është edhe Shefja e Operacionit Nderkombetar të Monitorimit që asiston procesin e Vettingut, këtë emërim e quan një hap të rëndësishëm lidhur me reformën në drejtësi në vend.

LEXO EDHE  Brataj publikon pamjet e frikshme nga pasojat që lë Covid tek trupi i njeriut dhe ka një mesazh për qytetarët (Foto)

“Një tjetër hap i rëndësishëm në zbatimin e reformës në drejtësi në Shqipëri!”, shkruan Calavera.