Votoi kundër ndryshimeve Kushtetuese/ Maliqi: Ramzi ik me rregulla loje, do e kesh të dhimbshëm fundin

Deputeti Lefter Maliqi ka reaguar pas votës kundër ndaj ndryshimeve Kushtetuese, duke sqaruar se vota e tij ishte kundër sektit kriminal të Rilindjes që drejtohet nga Kryeministri Edi Rama, që Maliqi, e quan Ramziu.

Maliqi duke i kujtuar Ramës se “qesh mirë kush qesh i fundit”, i sugjeron të largohet me rregulla loje, pasi në të kundërt do të ketë një largim të dhimbshëm.

“Ik me rregulla loje me votë popullore mos ik me dhimbje, protesta, boll i lodhe, sakatove shqiptarët, nëse nuk ikën me rregulla loje do kesh fund të hidhur.

Topi është në dorën e popullit, të opozitës së bashkuar, socialistëve të zhgenjyer, studentëve etj dhe do ja u plas kokës në vjeshtë. Fatet e Qeverisë, parlamentit, institucioneve të dështuara janë në dorën e popullit.

Sovrani do ju tregoj vendin duke ju hedhur në koshin e plehrave si Rilindje kriminale dhe e keqja e vendit”, shkruan Maliqi.

Postimi nga Lefter Maliqi

Vota ime kunder sektit kriminal te Rilindjes qe drejtohet nga endrra e Ramziut per tu bere Diktator.Ramzi qesh me parlamentin e kapur nga sekti juaj kriminal,qesh mire kush qesh i fundit.

Ramzi pse e ke lepurin ne bark? Pse si do kualicionet parazgjedhore! Pse si do listat e hapura 100%? Ku i ke 1 milion shuplakat? Pse je kaq ne ankth e ne panik? Ti ke gjithe insticionet, gjithe bashkite, parlamentin, oligarket, bandat etj pse duhet te kesh frike nga opozita legjitime?

LEXO EDHE  Horoskopi ditor, 17 tetor 2021/ Ja çfarë thonë yjet për ditën e diel

Pse aktron me marrezit e tua ,se kupton qe te ka dal boja,se kupton qe ste duan shqiptaret,se kupton qe ke deshtuar.

Lakmia per pushtet, babezia ti ka errur syte dhe ti ka ënjtur trut. Se kupton sa i djallezuar je, sa i merzitshem dhe i padurueshem je bere. Spo e kupton qe fundin e ke prane,spranon humbjen, deshtimin.

Ramzi ka nje fillim ka dhe nje fund. I mendon mekatet qe ke bere.i beson Zotitt,nese i beson dhe nese si beson po vjen dita e ndeshkimit dhe pesimit tuaj.

Ik me rregulla loje me vote popullore mos ik me dhimbje, protesta, boll i lodhe, sakatove shqiptaret ,nese nuk iken me rregulla loje do kesh fund te hidhur.

Topi eshte ne doren e popullit, te opozites se bashkuar, socialisteve te zhgenjyer, studenteve etj dhe do ja u plas kokes ne vjeshte. Fatet e Qeverise, parlamentit, institucioneve te deshtuara jane ne doren e popullit.

Sovrani do ju tregoj vendin duke ju hedhur ne koshin e plehrave si Rilindje kriminale dhe e keqja e vendit👎.