Video/ Halili “thumbon” Partizanin, ngre trofeun përpara autobuzit të skuadrës

Tirana ka festuar ditën e djeshme fitimin e titullit kampion, teksa pavarësisht se tifozët mungonin, përsëri festa vazhdoi.

Megjithatë një episod i veçantë është regjistruar në orët e vona të natës. Thumbimet me Partizanit kohët e fundit kanë qenë të pakta, por mbrëmjen e djeshme është regjistruar një thumbim i pastër, me protagonist Grent Halilin.

LEXO EDHE  Pas Shqipërisë, FIFA dënon edhe Poloninë për sjelljet në “Air Albania”

Ky i fundit me trofeun në dorë në sheshin “Nënë Tereza”, sheh autobusin e Partizanit, i cili sapo ishte kthyer nga Korça ku skuadra e kuqe kishte ndeshje dhe nuk nguron të ngrejë titullin para autobusit, duke bërë një thumbim për të kuqtë.