Serie A/ Juventus heq “prizën”, Roma triumfon ndaj Torinos

Janë mbyllur tre e fundit të Serie A për sot, ku rezultatet ishin të ndryshme. Juventusi duket se ka nisur pushimet, pasi Cagliari e mposhti pastër 2-0. Gagliani në minutën e tetë dhe Simeone në fundin e pjesës së parë, i dhanë fitoren Cagliarit.

LEXO EDHE  Shokon Patrice Evra: Kur isha 13 vjeç më kanë pë*dhunuar

Roma ka marrë një fitore spektakolare 2-3 kundër Torinos. Dzeko, Smalling dhe Diaëara me penallti, i dhanë fitoren ekipit kryeqytetas.

Ndërsa Fiorentina, fitoi pastër 4-0 kundër Bolognas. Tripleta e Chiesa dhe goli i mbrojtësit Milenkovic, vendosën rezultatin final të sfidës.