Rama apel qytetarëve: Shëndeti mbi të gjitha, mbani maskë

Kryeministri Edi Rama, përmes një postimi në rrjetet sociale, i bën thirrje qytetarëve që në ambientet e mbyllura të përdorin maska, për të mbrojtur veten dhe të tjerët.

Rama ka publikuar edhe foto në të cilën shfaqet me maskë, ndërsa vihet re edhe simboli i shqiponjës në të.

LEXO EDHE  QSUT lë pa ilaçe fëmijët e sëmurë nga leuçemia

Postimi nga Rama

“MIRËMËNGJES 😊
dhe me lutjen për mbajtjen e maskës në mjedise të mbyllura, që të mbroni veten, familjen, të afërmit dhe të tjerët rreth jush, ju uroj një ditë të mbarë🙏
#ShëndetiMbiTëGjitha