Partizani-Vllaznia, formacionet e mundshme

Partizani dhe Vllaznia përballen ndaj njëra-tjetrës sot në orën 17:45. Të dyja skuadrat do të kenë disa mungesa të rëndësishme për këtë takim.

Te Partizani e sigurt është mungesa e Bitrit, i pezulluar nga kartonët, por edhe Çinari e ka të pamundur të luajë edhe në rast shërimi nga coronavirusi, pasi është i pezulluar nga FIFA.

Në kampin tjetër, te Vllaznia e drejtuar nga trajneri Dedja, nuk ka të gatshëm Ramadanin, Hygorin dhe Bardullën për shkaqe dëmtimi, si dhe Malotën të pezulluar nga Disiplina.

LEXO EDHE  Guardiola drejt largimit nga City? Ja dy emrat që mund ta zëvendësojnë

Formacionet e mundshme:

Partizani 4-3-3: Hoxha; Idrizaj; Belica; Hakaj(Boldor); Trashi;Melo; Telushi; Broja; Brown; Solomon; Bardhi

Vllaznia 4-4-1-1: Sherri; Shtubina; Adili; Shehi; Marku; Lika; Gurishta; Krymi; Sidorenko; Zogaj; Junior