Ekzekutimi i Emiljano Ramazanit, gjenden dy kallashnikovë në automjetin e djegur nga autorët

Zbardhen detaje të reja nga ekzekutimi i 39-vjeçarit Emiljano Ramazani, pasditen e sotme në Elbasan.

Raportohet se në mjetin e djegur nga autorët janë gjetur dy armë zjarri tip kallashnikovë të djegura, të cilat dyshohet se janë përdorur në krim.

Armët janë gjetur nga grupi hetimor në mjetin e djegur në një ullishte, pasi zjarrfikësja ka shuar flakët, dhe janë dërguar në laboratorin kriminalistik për ekzaminime të mëtejshme.

LEXO EDHE  Breshëri drejt lokalit në Vlorë, banori: Isha brenda, kujtova se ishte polic

Ndërkohë, policia ka ngritur pika të shumta kontrolli për identifikimin dhe kapjen e autorëve të krimit.

LEXO EDHE: 

Del foto, ja kush është 39-vjeçari Emiljano Ramazani që u ekzekutua në Elbasan

Dyshimet për vrasjen e Emiljano Ramazanit, ja pistat ku po heton Policia