Komisioni i Disiplinës rrëzon apelin për Malotën, mbrojtësi mbyll para kohe sezonin

Vllaznia shpresonte që të rikthente në dispozicion Renato Malotën për ndeshjet e radhës. Lezhjani u dënua për sjellje jo sportive, por kuqeblutë e apeluan vendimin. Apeli në FSHF nuk e mori në konsideratë kërkesën e shkodranëve dhe mbrojtësi do të mbetet jashtë skuadrës.

Malota u dënua me 4 ndeshje pezullim, ndërsa Komisioni i Disiplinës e argumentoi në një mënyrë të tillë: “Lojtari i KF Vllaznia, Renato Malota, për sjellje josportìve ndaj zyrtarit të ndeshjes, në bazë të Nėnit 48/1/a të KDS dënohet me 4 (katër) ndeshje pezullim nga aktiviteti futbollistik”.

Komisioni i Apelit nxori sot vendimin pas ankimimit të ekipit kuqeblu. Ata rrëzuan poshtë kërkesën e shkodranëve. “Lënien në fuqì të vėndimit Nr. 33, datë 07.07.2020 (pika 2) të Komìsionit të Dìsiplinës. 2. Kundēr këtij vendimi lejohet ankìm në Gjykatën e Arbìtrazhit Sportiv (CAS/TAS) Lozanë Zvicër”, – shkruhet në vendimin zyrtar.

LEXO EDHE  Sherr te Tirana, çfarë ndodhi mes Ngoo dhe Karabecit