FOTO/ Rastet e shtuara me Covid-19, ja çfarë ndodh te Infektivi dhe QSUT

Ministria e Shëndetësisë, në përditësimin ditor, lidhur me Covid-19, bëri të ditur konfirmimin e 96 rasteve të reja me koronavirus, ndërkohë që 2 persona të tjerë kanë ndërruar jetë, duke e çuar në 97 numrin e personave që kanë humbur betejën me virusin.

Ministra e Shëndetësisë e përshkruan si shumë serioze situatën në Spitalin Infektiv, atje ku janë të shtruar tashmë 90 pacientë, nga të cilët 5 ndodhen në intubim.

LEXO EDHE  "O jetën o kuletën", 20-vjeçari shqiptar grabit adoleshentin italian/ Ja si e zbuloi policia

Këto foto nga LSA tregojnë situatën para Infektivit dhe në QSUT, e cila është kthyer në ‘bombën biologjike’ të koronavirusit.