Ibrahimoviç “godet” përsëri: E vështirë të gjesh futbollist si unë, vallëzoj si Muhammed Ali

Zlatan Ibrahimovic ngacmon shpesh dhe deklaratat e tij bëhen virale menjëherë. Së fundmi, sulmuesi suedez, ka dhënë një intervistë për “Sportweek” dhe një nga pyetjet më interesante ka qenë nëse ditët e sotme ai sheh një lojtar si vetja.

Përgjigja pastaj është e nivelit Zlatan, që nuk sheh asnjë futbollist si ai. “Shpresoj të vijë shpejt, për njerëzit, por nuk e shoh tani”, thotë fillimisht Ibra.

LEXO EDHE  VIDEO/ Teuta-Partizani, Asani i jep avantazhin të kuqve

Sulmuesi i Milanit, më tej shton: “Nuk ka asnjë futbollist me karakteristikat e mi, që të jetë i gjatë, i fortë, i shpejtë dhe që vallëzon si Muhammad Ali. E vështirë të gjesh si unë.” –