COVID-19/ SHBA regjistron 63 mijë të prekur brenda 24 orëve të fundit

Shifrat e coronavirusit në botë vijojnë të rriten me ritme në larta sidomos në SHBA dhe në Amerikën Latine.

Në SHBA në 24 orët e fundit janë regjistruar 63.643 persona të infektuar me COVID-19 duke e çuar në 3,184,681 numrin total të të prekurve dhe 134,097 të vdekur.

LEXO EDHE  Një person i armatosur merr peng 6 qytetarë në Francë

Kujtojmë që ditën e djeshme kreu i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Tedros Adhanom Ghebreyesus, ka paralajmëruar se pandemia e coronavirusit është akoma duke u përhapur me shpejtësi, kurse shumica e vendeve nuk kanë arritur ta vënë situatën nën kontroll.