Vasili-Ramës: Je frikacak noterik, 5 qershori marrëveshje që të hysh në zgjedhje

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili, reagoi lidhur me qëndrimin e Kryeministrit Edi Rama për marrëveshjen e 5 qershorit, i cili lëshoi një paralajmërim të qartë ndaj opozitës së bashkuar.

Vasili shkruan në rrjetet sociale se Rama ka frikë nga zgjedhjet.

“Edi Rama frikacak noterik!

5 qershori ishte marrëveshje vetëm e vetëm për të futur Edi Ramën në zgjedhje.

5 qershori, zero privilegje e favore opozitës.

5 qershori është pengesë për Ramën për të vjedhur vota.

LEXO EDHE  ‘Po kërkon të kapë dhe sportin’/ Vokshi: Rama po emëron deputetin Fidel Ylli në krye të Komitetit Olimpik Shqiptar

5 qershori, marrëveshje për zgjedhje normale dhe jo për vjedhje të Rames si të dosjes 184 dhe 339.

Edi Rama ose bën votime vetëm me veten e tij si 30 qershori ose nuk bën fare si në Partinë Socialiste kur nuk ia mbante të konkurronte me Blushin.

Edi Rama është frikacak noterik për zgjedhjet,” shkruan Vasili.